Logowanie

801 011 846   +48 22 34 99 280
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00   Sb. 10:00 - 14:00
rezerwacje@pansamolocik.pl
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00
Sb. 10:00 - 14:00
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
» » loty do Rumunii
Sprawdź najniższe ceny aktualnych lotów, jakie możesz zarezerwować w naszym portalu w zależności od miasta wylotu lub powrotu. Zostały one zebrane przez system, z lotów wyszukanych przez wszystkich użytkowników portalu. Nie przegap okazji! - specjalnie zaznaczyliśmy ją dla Ciebie czerwoną ikonką.

Pan Samolocik gwarantuje, że używając wyszukiwarki powyżej masz zapewniony dostęp do największej bazy lotów do Rumunii i pewność, że niczego nie pominiesz.
Tanie loty do Rumunii
podsumowanie historycznych cen lotów
Najtańszy lot w historii
507PLN
Warszawa - Bukareszt (05 października - 12 października)
Najtańszy lot bezpośredni w historii
601 PLN
Lot samolotem do Rumunii trwa średnio 3h:38 min
Najtańsze loty liniami lotniczymi:
- okazje cenowe
- lot bezpośredni

Tanie loty do Rumunii - ceny lotów z Polski

loty Rumunia - wszystkie miasta przylotu
połączenie
cena od
linie lotnicze
8110 pln
Lufthansa,Alitalia
507 pln
Aegan Airline,PLL LOT,Jat Airways
735 pln
Lufthansa,Austrian Airlines,PLL LOT
1265 pln
Lufthansa,Austrian Airlines,Alitalia
8431 pln
Brussels Airlines,Aegan Airline,Lufthansa
3133 pln
PLL LOT,SAS ,Lufthansa
855 pln
Austrian Airlines,PLL LOT,Lufthansa
2171 pln
KLM,Austrian Airlines,PLL LOT
940 pln
Lufthansa,PLL LOT,AirBerlin
loty Rumunia - wszystkie miasta wylotu z Polski
połączenie
cena od
linie lotnicze
806 pln
Lufthansa,PLL LOT
791 pln
Lufthansa,AirBerlin,PLL LOT
735 pln
Lufthansa,PLL LOT,KLM
810 pln
Lufthansa,Germanwings,PLL LOT
1545 pln
Lufthansa,Adria Airways
798 pln
PLL LOT,SAS ,Lufthansa
785 pln
PLL LOT,Lufthansa
772 pln
PLL LOT
507 pln
Aegan Airline,PLL LOT,Jat Airways
748 pln
PLL LOT,Austrian Airlines,Lufthansa

Loty do Ruminii

Rumunia jest krajem leżącym w południowo – wschodniej Europie z dostępem do Morza Czarnego. To miejsce kojarzące się przede wszystkim z ludowymi podaniami, baśniami i królami. Krajobraz jest zdominowany przez winnice, zamki, jeziora lodowcowe i wulkaniczne skały. Bez wątpienia kraj intryguje, pełno w nim kontrastów. Dlatego też wiele osób jest nim zainteresowanych i chętnie decyduje się na loty do Rumunii, by poznać kulturę i zabytki tego państwa. W pierwszej kolejności warto odwiedzić stolicę kraju - Bukareszt. Nazywany jest on „Małym Paryżem”. Przyciąga przede wszystkim bulwarami i brukowanymi uliczkami. Właściwie każdy zakątek miasta kryje w sobie coś niezwykłego. Bukareszt najlepiej zwiedzać pieszo, można także poruszać się po nim autobusami miejskimi. Uwagę zwraca Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości zaraz po amerykańskim Pentagonie budynkiem na świecie. Warto wybrać się do Curtea de Arges, w którym mieści się wspaniały klasztor z fontannami neoklasycystycznymi i wieżyczkami gotyckimi. Będąc w Rumunii koniecznie trzeba odwiedzić Wesoły Cmentarz w Sapanta. Stworzenie go jest wyrazem ogromnego poczucia humoru. Cmentarz zachwyca kolorowymi, drewnianymi nagrobkami, na których przedstawione są sceny z życia zmarłych mieszkańców. Wiele z nich zdobią slogany, humorystyczne wierszyki, dzięki którym można zorientować się, czym zmarli się zajmowali i jakimi byli ludźmi. Na nagrobkach dominuje niebieski kolor, który nazywa się „błękitem z Sapanty”. W północnej część Rumunii znajdują się malowane cerkwie północnej Mołdawii. Kilka z nich wpisanych jest na listę UNESCO. Malowidła pokrywające wewnętrzne i zewnętrzne ściany cerkwi są dobrze zachowane, przez co monastyry są w pewnym sensie ewenementem na skalę światową. Freski przekazują prawdy teologiczne i opowiadają o życiu świętych.

Warto poświęcić nieco czasu na pobyt w mieście Sighisoara. Położenie nad Wielką Tyrnawą i piękna starówka powodują, że jest ono stałym punktem na liście turystów. Najlepiej odwiedzić miasto w lipcu, ponieważ wtedy odbywa się Festiwal Średniowieczny. Podziw budzą wąskie uliczki miasta, kościoły i kamienice. Wszystko razem tworzy spójny, XVI wieczny kompleks. Specyficzny klimat można poczuć w restauracjach i kawiarniach, które znajdują się w średniowiecznych zabudowaniach. Kolejnym miastem godnym uwagi jest Sinaia. Przez turystów nazywana jest „Rumuńskim Zakopanem”, stanowi ona bazę wypadową do górskich wycieczek. Obiektem, którym może pochwalić się miasto jest Pałac Peles kojarzony z Disneylandem. Najbardziej znanym zamkiem w kraju jest Zamek w Branie, który podobno zamieszkiwany był przez wampira zwanego Draculą. Tajemniczości zamkowi dodają liczne korytarze, komnaty oraz ukryte podziemne przejścia.

Rumunia to również wspaniała przyroda. Delta Dunaju została wpisana na listę UNESCO. Jest to bardzo interesująca część wybrzeża Morza Czarnego i absolutnie nie można jej pominąć zwiedzając Rumunię. Spacery po tak pięknym terenie są niezwykłym doświadczeniem dla wszystkich miłośników natury. Choćby dla takich właśnie przeżyć warto zarezerwować samolot do Rumunii i udać się na fantastyczną wycieczkę. Należy dodać, że kraj jest idealnym miejscem do uprawiania trekkingu górskiego. W miejscowości Busteni znajduje się kolejka linowa, która w 12 minut dojeżdża do Babele na wysokości 2200 m.n.p.m. Przy stacji kolejki rozpoczyna się trekkingowy szlak na szczyt Omul. Rumunia jest fascynującym krajem dzięki licznym zabytkom, przepięknym widokom, przyrodzie oraz mieszance stylów, folklorowi i kultywowanym legendom.

Pytania i komentarze

- 2 komentarze
Jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj maila.
Adres nie będzie nigdzie prezentowany -
wykorzystamy go do przekazania odpowiedzi.

komentarz:

2014-11-24
Byłem latem w Bukareszcie. Było bardzo fajnie, polecam

komentarz:

2014-07-05
widoczne jest w tym kraju zamiłowanie do tradycji i uważam że to bardzo dobrze bo niewiele jest takich miejsc gdzie jeszcze tą tradycję się pielęgnuje
gwarancja ceny

Bilet możesz odebrać w jednym z 63 biur

rainbow tours logo zobacz listę biur w całej Polsce

Najtańsze loty do Rumunii

Masz pytania?
zadzwoń:

801 011 846
+48 22 34 99 280
 
 
Loty z Polski | Loty z Polski - miasta | Loty z Warszawy | Loty z Wrocławia | Loty z Krakowa | Loty z Gańska | Loty z Poznania
Wszelkie prawa zastrzeżone Pan Samolocik 2013 | dołącz do nas na Google+ Pan Samolocik Google+