Logowanie

801 011 846   +48 22 34 99 280
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00   Sb. 10:00 - 14:00
rezerwacje@pansamolocik.pl
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00
Sb. 10:00 - 14:00
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
» » » loty do Palermo
Tanie loty do Palermo
podsumowanie historycznych cen lotów
Najtańszy lot w historii
621PLN
Warszawa - Palermo (11 listopada - 20 listopada)
Lot samolotem do Palermo trwa średnio 4h:18 min
Najtańsze loty liniami lotniczymi:

Tanie loty do Palermo - ceny lotów z Polski

loty Palermo - wszystkie miasta wylotu z Polski
połączenie
cena od
ilość przesiadek
linie lotnicze
2588 pln
1
Lufthansa,PLL LOT
1029 pln
1
Alitalia ,Austrian Airlines,Swiss
995 pln
1
Lufthansa,PLL LOT
6145 pln
2
Lufthansa,Adria Airways
1775 pln
1
Lufthansa,PLL LOT
621 pln
1
Alitalia ,PLL LOT,Swiss
1583 pln
1
Lufthansa,PLL LOT

Loty Palermo - informacje i rozkład lotów

Loty bezpośrednie

Do Palermo nie ma żadnych połączeń bezpośrednich. Loty odbywają się np.: z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Katowic, a obsługiwane są np.: przez Lufthansa, Alitalia, Swiss i Eurowings AG.

Najtańszy lot

Aktualnie najtaniej latają linie lotnicze Lufthansa z Warszawy. Jeżeli wystarczająco szybko zaczniesz szukać lotów do Palermo tj. ok. 83 dni przed wylotem, powinieneś trafić na bilety w cenach ok. 824 pln, szczególnie jeżeli twoja podróż może odbyć się w czerwcu. Jeżeli masz bardzo elastyczne terminy podróży, spróbuj wyszukać wylot w okolicach 30 czerwca lub powrót w okolicach 10 lipca.

Ile trwa lot do Palermo?

Najszybszy lot odbywa się z Wrocławia liniami Lufthansa, czas samego lotu samolotem to: 3h 0min – nie uwzględnione są czasy oczekiwania na przesiadki w mieście Monachium.
  • Z Poznania przez Monachium dolecimy liniami Lot w czasie 3h 15min
  • Z Krakowa przez Monachium dolecimy liniami Lufthansa w czasie 3h 20min
  • Z Warszawy przez Rzym dolecimy liniami Alitalia w czasie 3h 25min
  • Z Rzeszowa przez Monachium dolecimy liniami Lufthansa w czasie 3h 35min
  • Z Gdańska przez Frankfurt dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 5min
  • Z Łodzi przez Monachium i Rzym dolecimy liniami Adria Airways - The Airline Of Slovenia w czasie 4h 5min

W jakie dni tygodnia są loty do Palermo?

Cały tydzień są dostępne loty z Polski do Palermo, jednak nie mamy wystarczającej ilości danych dla wszystkich miast by podać pełną dostępnośc lotów, ale na pewno są poniższe połączenia:
PnWtŚrCzPtSoNd
Wrocław, Rzeszów, Katowice, Warszawa, Poznań oraz Kraków tylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowe
Gdańsk* tylko przesiadkowetylko przesiadkowebrak lotówtylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowe
Szczecin* tylko przesiadkowetylko przesiadkowebrak lotówbrak lotówtylko przesiadkowetylko przesiadkowebrak lotów
Bydgoszcz* brak lotówbrak lotówbrak lotówbrak lotówtylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowe
Łódź* brak lotówtylko przesiadkowebrak lotówbrak lotówbrak lotówbrak lotówbrak lotów

brak lotów brak lotów
tylko przesiadkowe dostępne tylko loty przesiadkowe
* brak wystarczajacych danych - możliwe loty w inne dni tygodnia

lotniska w Palermo

linie lotnicze latające
do Palermo
loty Alitalia
cena: 621 pln
loty Swiss
cena: 781 pln
loty Lufthansa
cena: 906 pln
tanie linie lotnicze:
loty Germanwings
cena: 1598 pln
loty Vueling Airlines
cena: 1961 pln
możliwość płatności przelewem

Loty do Palermo

Palermo to największe miasto i stolica Sycylii znajdujące się nad Morzem Tyrreńskim. Położone jest na wzgórzach, z Monte Pellegrino, z wysokości 600 metrów można obejrzeć panoramę miasta. W Palermo jest wiele zabytków, niektóre z nich, te najważniejsze pochodzą z czasów panowania Normanów. Jest zakątkiem, w którym dostrzec można pewne sprzeczności. Jest wyniosłość i piękno, a z drugiej strony bieda. Są wielkomiejskie ulice, potężne statki, śródziemnomorski wdzięk i urok, elegancja, ale też i zaniedbania. Spotkać można zarówno zrekonstruowane budowle, jak i takie, które straszą swym wyglądem i są zniszczone przez bombardowania wojenne. Być może, to właśnie taka dysharmonia sprawia, że miejsce to jest tak interesujące, a tanie loty do Palermo są oferowane przez różne linie lotnicze.

Miasto kipi gwarem, zachęca do odwiedzin i kusi swymi zaletami, w postaci arabskich, średniowiecznych, barokowych i normańskich budowli, klimatycznych podwórek i uliczek oraz zieleni parków. Osoby, które decydują się tam polecieć powinny mieć świadomość, że wymaga ono poświęcenia mu przynajmniej kilku dni. Zwiedzanie należy rozpocząć od Quattro Canti. Z tego miejsca jest blisko to najważniejszych zakątków centrum. Palermo jest dość zatłoczone i ruchliwe. Jeśli chcemy się po nim przemieszczać lepiej robić to przy pomocy autobusów, ponieważ poruszanie się po nim samochodem wymaga sporej cierpliwości. Najważniejsze atrakcje turystyczne to: Pałac Normański, Katedra Normańska. Teatro Politeama, czy Teatro Massimo. Nie można też nie udać się do dzielnicy arabskiej La Kalsa, czy na targowisko Ballaro lub Vucciria. Na pewno warto także wjechać na Monte Cappucino, na górze mieści się sanktuarium św. Rozalii. Wspomniane miejsca są naprawdę urocze. Samolot do Palermo przenosi nas nie tylko do miasta, które posiada ciekawe budowle, ale też oczywiście plaże. Piękna jest przede wszystkim plaża Mondello, a w zachodniej części miasta czeka na nas zatoka Sferracavallo. Warto się tam udać jeśli ktoś chce spędzić nieco czasu w spokoju i ciszy, daleko od hałasu centrum. Ci, których lubią horrory i nieco przerażenia wybiorą się do katakumb, które znajdują się przy klasztorze Kapucynów. Wizyta taka gwarantuje niesamowite przeżycia. Jest też coś dla osób, które zdecydowanie wolą innego typu atrakcje – Muzeum Marionetek. Bardzo ciekawe miejsce i z pewnością nie kojarzy się z przerażeniem.

Może się wydawać, że dzisiejsi mieszkańcy Sycylii to osoby posiadające dość niezrozumiałe i czasem sprzeczne cechy. Jest tak dlatego, że dawni władcy ziemi, Kartagińczycy, Grecy, Arabowie, Rzymianie, Normanowie, Bizantyjczycy i Hiszpanie pozostawili swój ślad, a mieszanie się kultur sprawiło, że obecnie „siciliano” ma takie, a nie inne narodowe cechy. Trzeba jednak podkreślić, że Sycylijczycy są bardzo gościnni i serdeczni. Zwykle nie narzucają się ze swoją pomocą, ale kiedy tylko mogą udzielić jakieś rady, robią to. Na pewno tanie przeloty do Palermo są nie tylko okazją do poznania zabytków i pięknych zakątków, ale też serdecznych i przyjaznych Włochów. Można przecież bez wahania uznać, że w każdej podróży znaczenie nie tylko mają miejsca, ale również, a może przede wszystkim ludzie. Koniecznie trzeba wspomnieć o kuchni w Palermo. Jest ona bogactwem aromatów i składników. Przepisy są bardzo różne, popularne są dania rybne. Mieszają się często smaki słone, pikantne i słodkie. Skosztować trzeba caponaty z bakłażanem, czy makaronu z sardynkami. Wśród deserów wyróżnia się cannoli, czyli rurki z kremem wykonanym z ricotty. Podróż do Palermo to uczta dla ducha, dla podniebienia i możliwość błogiego lenistwa, którego każdy z nas od czas, do czasu potrzebuje.

Pytania i komentarze

- 5 komentarzy
Jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj maila.
Adres nie będzie nigdzie prezentowany -
wykorzystamy go do przekazania odpowiedzi.

komentarz:

2014-06-05
loty dość drogie, może trochę poczekam i trafi się jakaś promocja, nie byłam jeszcze we Włoszech a od dawna marzą mi sie włoskie wakacje

komentarz:

2014-03-24
Sycylia z pewnością każdemu przypadnie do gustu

komentarz:

2014-01-29
Palermo to ogromne budowle w centrum, które godzinami można podziwiać, warto też udać się na targowiska, na których można kupić niemal wszystko

komentarz:

2014-01-17
Miasto jest połączeniem wyjątkowych zabytków, ciepłego klimatu i krajobrazów, które na długo po powrocie do domu zostają w głowie. Można powiedzieć, że Palermo to mieszanka wszystkiego co jest "naj" :)

komentarz:

2013-01-28
Czas lotu nawet dobry jak na przesiadkę ale cena zbija z nóg.
gwarancja ceny

Bilet możesz odebrać w jednym z 63 biur

rainbow tours logo zobacz listę biur w całej Polsce

Masz pytania?
zadzwoń:

801 011 846
+48 22 34 99 280

tanie loty do Włoch
- inne miasta

 
 
Loty z Polski | Loty z Polski - miasta | Loty z Warszawy | Loty z Wrocławia | Loty z Krakowa | Loty z Gańska | Loty z Poznania
Wszelkie prawa zastrzeżone Pan Samolocik 2013 | dołącz do nas na Google+ Pan Samolocik Google+