Logowanie

801 011 846   +48 22 34 99 280
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00   Sb. 10:00 - 14:00
rezerwacje@pansamolocik.pl
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00
Sb. 10:00 - 14:00
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
» » » loty do Lizbony
Tanie loty do Lizbony
podsumowanie historycznych cen lotów
Najtańszy lot w historii
384PLN
Warszawa - Lizbona (02 grudnia - 09 grudnia)
Najtańszy lot bezpośredni w historii
384 PLN
Lot samolotem do Lizbony trwa średnio 4h:53 min
Najtańsze loty liniami lotniczymi:

Tanie loty do Lizbony - ceny lotów z Polski

loty Lizbona - wszystkie miasta wylotu z Polski
połączenie
cena od
ilość przesiadek
linie lotnicze
1023 pln
1
Lufthansa,PLL LOT,Tap Air Portugal
829 pln
1
KLM,Swiss,Lufthansa
568 pln   lot bezpośredni
0
Wizz Air,PLL LOT,Lufthansa
923 pln
1
Lufthansa,Austrian Airlines,PLL LOT
1290 pln
2
Lufthansa,PLL LOT
384 pln   lot bezpośredni
0
Ryanair,Austrian Airlines,Wizz Air
820 pln
1
Lufthansa,Tap Air Portugal,PLL LOT

Loty Lizbona - informacje i rozkład lotów

Loty bezpośrednie

Loty do Lizbony odbywają się z 10 miast - np.: Warszawy, Wrocławia, Katowic, Poznania i Krakowa. Bilety lotnicze kupimy np.: w Brussels Airlines, Lufthansa, Air France i Iberia. Jednak bezpośrednio polecimy jedynie z jednego miasta - Warszawy a loty obsługiwane są np.: przez linie Ryanair, Wizz Air, Brussels Airlines i Lot.

Najtańszy lot

Aktualnie najtaniej latają linie lotnicze Brussels Airlines z Warszawy. Jeżeli wystarczająco szybko zaczniesz szukać lotów do Lizbony tj. ok. 154 dni przed wylotem, powinieneś trafić na bilety w cenach ok. 645 pln, szczególnie jeżeli twoja podróż może odbyć się w listopadzie. Jeżeli masz bardzo elastyczne terminy podróży, spróbuj wyszukać wylot w okolicach 1 listopada lub powrót w okolicach 8 listopada.

Ile trwa lot do Lizbony?

Najszybciej dolecisz samolotem bezpośrednio, wylatując z Warszawy liniami Royal Air Maroc , czas lotu to 3h 10min.
  • Z Wrocławia przez Monachium dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 15min
  • Z Poznania przez Frankfurt dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 20min
  • Z Krakowa przez Monachium dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 30min
  • Z Łodzi przez Monachium dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 30min
  • Z Bydgoszczy przez Frankfurt dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 30min
  • Z Katowic przez Frankfurt dolecimy liniami Lufthansa w czasie 4h 30min

W jakie dni tygodnia są loty do Lizbony?

Przez cały tydzień odbywają się loty z Polski do Lizbony. Z Warszawy codziennie mamy połączenia bezpośrednie.

Dostępność lotów z pozostałych miast:

PnWtŚrCzPtSoNd
Poznań, Kraków, Szczecin, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Rzeszów, Katowice oraz Bydgoszcz tylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowetylko przesiadkowe

tylko przesiadkowe dostępne tylko loty przesiadkowe

lotniska w Lizbonie

linie lotnicze latające
do Lizbony
loty Tap Air Portugal
cena: 508 pln
loty Brussels Airlines
cena: 567 pln
loty KLM
cena: 623 pln
tanie linie lotnicze:
loty Ryanair
cena: 384 pln
loty Wizz Air
cena: 478 pln
możliwość płatności przelewem

Loty do Lizbony

Lizbona jest stolicą i zarazem największym miastem Portugalii. Oczarowuje zabytkami, wąskimi uliczkami i kawiarenkami, w których zawsze jest gwarno. Oczywiście nie można zapominać o wspaniałych widokach. Liczne zalety miasta sprawiają, że chętnych, by udać się na wycieczkę nie brakuje, dlatego tanie loty do Lizbony mają nieustannie powodzenie.

 

To jedno z najstarszych w Europie miast pochwalić się może wieloma muzeami, które pozwalają zapoznać się z historią Portugalii. Na terenie Lizbony znajduje się też sporo prawdziwych „perełek” architektury sakralnej i użytkowej. Warto udać się do dzielnicy Betlejem, w której mieszczą się cenne zabytki. Na pewno na uwagę zasługuje Pomnik Odkrywców, który powstał w 500 rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Obiekt prezentuje dziób statku, który jest skierowany w kierunku morza, widnieje na nim postać Henryka. Do ważnych obiektów należy Wieża Betlejemska, która jest przykładem stylu manuelińskiego, inspirowanego geograficznymi odkryciami. Charakterystyczne są w nim dekoracje takie jak: globusy, kotwice, czy egzotyczne rośliny i zwierzęta. Styl manueliński reprezentuje także klasztor Hieronimitów. Poza tym, że okna ozdabiają ornamenty marynistyczne, w wyglądzie budynku można dostrzec także łączenie rożnych stylów architektonicznych. Gotyckie mury zestawione są z kolumnami posiadającymi zdobienia renesansowe. Warto wybrać się do zamku św. Jerzego, mury zewnętrzne przekracza się przez Arco de Săo Jorge, a następnie wchodzi do średniowiecznej dzielnicy - Santa Cruz. W centrum dzielnicy mieści się kościół. Można też dostać się na plac defilad w zamku. Natomiast zamkowe tarasy umożliwiają podziwianie cudownej panoramy na rzekę Tag. W obrębie murów mieszczą się sadzawki i ścieżki, a kiedy przychodzi lato, w ogrodach można obserwować pawie. Najstarszą dzielnicą Lizbony jest Alfama. Na niezwykły urok tego miejsca wpływ mają ogrody, urocze zaułki, strome uliczki i domy posiadające balkony z kutego żelaza. Dolne Miasto z kolei jest miejscem, w którym wiele firm i banków ma swoje siedziby. Dzielnica ma styl klasycystyczny, a jej ulice przecinają się pod kątem prostym. Poznawanie malowniczych zakątków miasta jest wspaniałym doświadczeniem zasługującym na to, by wsiąść w samolot do Lizbony.

Podobnie, jak w innych gorących, południowych miastach, również w Lizbonie znajduje się sporo barów i klubów, do których przychodzą tłumy ludzi nastawionych na świetną zabawę. Po całonocnych tańcach na pewno miło będzie pobyć na łonie natury. Miejscem, w którym można odpocząć jest park Monsanto, którego spory obszar jest zalesiony. Ok 40 km od miasta znajduje się Przylądek Cabo da Roca, który jest wyjątkowym miejscem i nawet jeśli udamy się do Portugalii w upalne lato możemy mieć pewność, że wiatr znad oceanu zadziała lepiej niż klimatyzacja i da nam sporo ochłody. Nie można darować sobie wizyty w tak bajecznym miejscu.

Życie w Lizbonie toczy się dość leniwie. Wszystko ma swój czas. Rano wręcz obowiązkowo trzeba wypić pyszną kawę, nawet jeśli związane to będzie ze spóźnieniem się do pracy. Na ulicach trudno wypatrzeć ludzi, którzy się spieszą. Co prawda, czasami można usłyszeć klakson samochodu, ale nie wynika to z nerwowości kierowcy, a raczej z południowego temperamentu. Relaksem jest udanie się do niewielkiego baru, w którym zamówić można lampkę zimnego wina lub piwa, czy nawet zwykły z pozoru spacer. Tanie przeloty do Lizbony sprawiają, że wielu ludzi decyduje się na wizytę w tym mieście i zasmakowanie jego atmosfery. Należy podkreślić, że w mieście jest bardzo rozwinięta i sprawnie działająca komunikacja. Urocze, wiekowe tramwaje, które poruszają się po centrum są niebywałą atrakcję dla wielu turystów. Lizbona to miejsce, które trudno opisać, bo tak naprawdę nie wiadomo, jakich użyć słów. Może po prostu wystarczy określić ją jako „piękną”?.

Pytania i komentarze

- 3 komentarze
Jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj maila.
Adres nie będzie nigdzie prezentowany -
wykorzystamy go do przekazania odpowiedzi.

komentarz:

2014-05-31
zabytków całe mnóstwo w Lizbonie, są piękne ale nie mniej piękny jest największy w Europie park miejski - Monsanto

komentarz:

2014-02-11
Byłem w Lizbonie zdecydowanie za krótko, bo jedynie 5 dni, szkoda było wyjeżdżać, niesamowite miasto

komentarz:

2014-01-22
Lizbona to mój osobisty sposób na udany urlop i złapanie oddechu:) atmosferę miasta tworzą nie tylko zabytki, ale też sami jego mieszkańcy, którzy są bardzo otwarci, serdeczni i mają mnóstwo pozytywnej energii
gwarancja ceny

Bilet możesz odebrać w jednym z 63 biur

rainbow tours logo zobacz listę biur w całej Polsce

Masz pytania?
zadzwoń:

801 011 846
+48 22 34 99 280

tanie loty do Portugalii
- inne miasta

 
 
Loty z Polski | Loty z Polski - miasta | Loty z Warszawy | Loty z Wrocławia | Loty z Krakowa | Loty z Gańska | Loty z Poznania
Wszelkie prawa zastrzeżone Pan Samolocik 2013 | dołącz do nas na Google+ Pan Samolocik Google+