Logowanie

801 011 846   +48 22 34 99 280
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00   Sb. 10:00 - 14:00
rezerwacje@pansamolocik.pl
Pn. - Pt. 8:00 - 20:00
Sb. 10:00 - 14:00
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna
» » loty do Danii
Sprawdź najniższe ceny aktualnych lotów, jakie możesz zarezerwować w naszym portalu w zależności od miasta wylotu lub powrotu. Zostały one zebrane przez system, z lotów wyszukanych przez wszystkich użytkowników portalu. Nie przegap okazji! - specjalnie zaznaczyliśmy ją dla Ciebie czerwoną ikonką.

Pan Samolocik gwarantuje, że używając wyszukiwarki powyżej masz zapewniony dostęp do największej bazy lotów do Danii i pewność, że niczego nie pominiesz.
Tanie loty do Danii
podsumowanie historycznych cen lotów
Najtańszy lot w historii
118PLN
Gdańsk - Billund (13 listopada - 20 listopada)
Najtańszy lot bezpośredni w historii
118 PLN
Lot samolotem do Danii trwa średnio 2h:42 min
Najtańsze loty liniami lotniczymi:
- okazje cenowe
- lot bezpośredni

Tanie loty do Danii - ceny lotów z Polski

loty Dania - wszystkie miasta przylotu
połączenie
cena od
linie lotnicze
1115 pln
KLM,Norwegian Air Shuttle,SAS
987 pln
SAS ,PLL LOT,Austrian Airlines
Wizz Air,SAS ,AirBerlin
6303 pln
British Airways,SAS ,Lufthansa
SAS ,Ryanair,PLL LOT
1628 pln
SAS ,PLL LOT
loty Dania - wszystkie miasta wylotu z Polski
połączenie
cena od
linie lotnicze
739 pln
Lufthansa,PLL LOT
Wizz Air,SAS ,PLL LOT
SAS ,PLL LOT,Norwegian Air Shuttle
754 pln
Lufthansa,Germanwings,PLL LOT
1558 pln
Adria Airways,SAS ,Lufthansa
581 pln
PLL LOT,Lufthansa,SAS
1356 pln
Lufthansa,PLL LOT
619 pln
PLL LOT
SAS ,Ryanair,PLL LOT
673 pln
PLL LOT,SAS ,Lufthansa

loty do Danii

Dania to państwo, które leży w Europie Północnej, jest najmniejszym nordyckim krajem. Wspaniałe plaże nad wybrzeżem Bałtyku, liczne fiordy, zatoki, polodowcowe jeziora, piękna przyroda oraz niezwykle czyste powietrze – wszystko to sprawia, że chętnych do odwiedzenia kraju nie brakuje, a tanie loty do Danii, oferowane przez linie lotnicze stały się bardzo popularne. Kraj kojarzy się przede wszystkim z Wikingami, baśniami Hansa Christiana Andersena oraz oczywiście z pysznymi słodyczami i klockami lego. Warto podkreślić, że Dania jest przyjaznym krajem dla turystów, gdyż sprawnie działa w niej sieć promowych, kolejowych i drogowych połączeń.

Warto dodać, że Dania to kraj o bogatych, kulinarnych tradycjach. Organizowane są w niej Festiwale Kulinarne. Wraz ze swoją ofertą przyjeżdżają na nie producenci wysokiej jakości produktów żywnościowych. Duńska kuchnia to przede wszystkim potrawy mięsne – wieprzowina, wołowina, kaczki i kurczaki. Nie brakuje też ryb i warzyw.

Z pewnością warto pojechać do stolicy kraju, czyli Kopenhagi. Wiele jej cennych zabytków znajduje się w najstarszej część miasta. Należą do nich pałace takie jak np. rokokowy Amalienborg, który został wybudowany w XVIII wieku i był siedzibą królewskiego dworu, czy pałac Christiansborg, który powstał na początku XX wieku. Godny uwagi jest także Ratusz z przełomu XIX i XX wieku oraz budynek Giełdy, który został wybudowany w XVII wieku. Nie można ominąć Muzeum Narodowego i Muzeum Sztuki. Ogromną atrakcją Kopenhagi jest ZOO, które zostało założone w 1859 roku. Jest to jedno z największych i najstarszych ogrodów zoologicznych w całej Europie. Symbolem stolicy kraju jest Mała Syrenka. Jest to brązowa statuetka, umieszczona na kamiennym postumencie. Pomnik postawiono w hołdzie pisarzowi Hansowi Christianowi Andersenowi. Kopenhaga jest znana z ogrodów Tivoli. Znajduje się w nich jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie. W ogrodach jest ok. 26 różnych atrakcji rozrywkowych i mnóstwo restauracji. Odbywają się w nich pokazy artystyczne. W ogrodach rosną też setki tysięcy przepięknych kwiatów, a w maju podziwiać można tysiące kwitnących tulipanów. O wygląd parku dba 11 ogrodników. Będąc w Tivoli można skusić się na przejazd rollercoasterem, który wykonuje przy pętle lub zjechać z wieży „The Gold Tower”, co gwarantuje wspaniały widok. W piątki na terenie ogrodów organizowane są rockowe koncerty, a w Sali Koncertowej można posłuchać muzyki klasycznej. Już same Ogrody Tivoli są wystarczającym powodem do tego, by zarezerwować samolot do Danii. Wycieczka do tego kraju nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających turystów.

Interesujące jest także miasto Aarhus. Znajduje się w nim spory port morski i mnóstwo zabytków. Wśród nich m.in. największy kościół duński. Katedra ma piękny, gotycki wygląd, powstała w XV wieku. Urokliwe jest także Stare Miasto. Zobaczyć w nim można budowle, które pochodzą z okresu renesansu. Mieści się tam także wiele muzeów i letnia rezydencja królewskiej rodziny duńskiej. Znanym miejscem jest Legoland. Największy na świecie park rozrywki, zbudowany z klocków lego. Znajdują się w nim miniatury prawdziwych budowli.

Nie można zapomnieć o wyspie Mon, która znajduje się na Morzu Bałtyckim. Na wyspie tej leży tylko jedno miasto – Stege. Oferuje ona malownicze widoki i średniowieczne kościoły. Podobno mieszczą się na niej kurhany, czyli mogiły o kształcie kopca, w których są grobowce. Mają one kamienne lub drewniane konstrukcje i pochodzą z epoki brązu. Wyspa potrafi zrobić ogromne wrażenie.

 

Pytania i komentarze

- 2 komentarze
Jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj maila.
Adres nie będzie nigdzie prezentowany -
wykorzystamy go do przekazania odpowiedzi.

komentarz:

2014-11-24
my się chyba zimą wybierzemy do Danii, ceny super

komentarz:

2014-07-05
słyszałam że Dania mimo że jest europejskim krajem to jest odmienna, a wynika to z jej położenia i historii, ciekawe to jest
gwarancja ceny

Bilet możesz odebrać w jednym z 63 biur

rainbow tours logo zobacz listę biur w całej Polsce

Najtańsze loty do Danii

Masz pytania?
zadzwoń:

801 011 846
+48 22 34 99 280
 
 
Loty z Polski | Loty z Polski - miasta | Loty z Warszawy | Loty z Wrocławia | Loty z Krakowa | Loty z Gańska | Loty z Poznania
Wszelkie prawa zastrzeżone Pan Samolocik 2013 | dołącz do nas na Google+ Pan Samolocik Google+